• bilgi@webeemo.com.tr
  • 05366555515

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Kasım 19, 2020 11:56 am

Piyasalardaki Altın Hareketleri

Piyasalardaki Altın Hareketleri

Özellikle bayanların süs aksesuarı olarak ve beğenerek kullandıkları altın yine değer kazanarak değer civarını yükseltti. Düğünlerde, sünnet törenlerinde armağan olarak alınan ya da evlenecekler bu aralar düşük ayar altına yönlendiler. Avrupa merkez bankası başkanı Draghi’nin Euro güvenliğini sağlamak amacıyla gereken neyse o yapılacaktır açıklamasının anında ve sonrasında altında değer kazancı yüzde 10 seviyelerine ulaştı. Geçtiğimiz hafta Amerikan merkez bankasının 3. turunda genişlemeyi duyurusuyla altın 1.778 dolara yükselmişti.

 

İstanbul kuyumcular odası başkanı Alaattin Kameroğlu Amerikan merkez bankasının açıklamasının anında ve sonrasında altının süratle değer kazandığını ifade etti. Kameroğlu’nun açıklamasında; altın alıcılarının düşük ayar altın tercih etmelerinin daha hesaplı bir alış veriş olacağının yönlendirmesini yaptı. Kameroğlu’nun açıklamalarından 8 ayar altının tercih edilmesi insanların istekleri ve altın fiyatlarına bağlı bulunduğunu bildirdi. Kullanım bakımından 8 ayar altının dayanıklılığında bir sorun yoktur dedi.

 

Yapılan araştırmalarında; tüketicinin ekonomik takılara yöneldiği ve 8 ayar altının daha çok tercih edilir hale gelmiş bulunduğu anlaşıldı. Bu tarafta altının bu yönde gelişim göstereceği ve giderek daha çok 8 gramlık altınların talep alacağı eksperlerce belirtildi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.